Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Rootsi TV uudistesaates avaldatud info asjus
13.06.1998

Vabariigi President, kes reede, 12. juuni õhtul Rootsi riigitelevisiooni teisel kanalil eetris olnud uudistesaate jaoks intervjuud andes sai 12. juunil kell 15.45 teada kolme suure natsistliku, sisserändajate ja juutide vihkamist levitava ajakirja trükkimisest Tallinnas, teavitas saadud infost ka siseminister Olari Taali.

President soovis, et ministrile alluvad ametkonnad saaks korralduse uurida mis päritolu raha eest trükitakse Eestis Eesti riigi mainet ohustada võivaid ajakirju.

President rõhutas, et demokraatlikus riigis ei saa demokraatia eest võidelda totalitaarsete vahenditega.

Eesti õigussüsteem toimib, Eesti taunib igasuguseid äärmusi, seda tõendab ka ''Siioni tarkade protokolli'' keelustamine Eestis.

Vabariigi President informeeris ka 11. juunil Rootsi ajakirjanikke Eesti juudi kogukonnalt pärinevast infost, et raha ''Siioni tarkade protokolli'' trükkimiseks Eestis saadi Rootsist. Riigipea sõnul ei tähenda see, et raha rahvuste vastu vaenu õhutavate materjalide paljundamiseks tuleb Eestisse Rootsist, seda, et nagu oleks Rootsi Euroopa antisemitismi keskus, kuna raha võib tulla ka Rootsi kaudu.

President Lennart Meri tunnustas kahe Rootsi teleajakirjaniku kolme kuu pikkuse töö tulemust. Eeskujulik ajakirjandustöö uurib ohtlike tendentse, mis võivad ässitada rahvaid vastamisi ja destabiliseerida riike.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid