Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tervitas parimaid koolilõpetajaid
18.06.1998

President Lennart Meri ja proua Helle Meri võtsid täna Kadriorus vastu parimad koolilõpetajad üle Eesti.

President Meri meenutas koolilõpetajaid tervitades oma koolilõpuaktust 1948. aastal, kui endine koolidirektor soovis noortele, et nende kohal oleks alati Eestimaa sinine taevas, et nad suudaksid künda Eestimaa musta põldu ja et südametes oleks valge lootuse värv, rääkis president. Ta soovis, et tänased lõpetajad leiaks viiekümne aasta pärast oma mälestustesse vaadates õpetaja, kelle sõna heliseb ka 50 aastat hiljem.

President meenutas ligi kahesajale kevadel edukalt kooli lõpetanud noorele Anton Hansen Tammsaaret ja tema sõnu tööst ja armastusest. President Meri palus hoida armastust ja tööd käsikäes, sest neid ei saa teineteisest lahutada.

Põlvkonnale, kelle ees on kõik uksed valla, meenutas president, et ühel päeval on Eestimaa, Eesti riik nende enda elu, saatus, armastus, perekonnad ja lapsed. ''Nüüd sõltub kõik ainult sellest, kuidas te neid seemneid, mida koolist teile kaasa on antud, oskate õigel päeval õige ilmaga õigele põllule külvata ja nad hakkavad teie endi vilju kandma, ilusaid kuldseid vilju, kui teete seda töökalt ja armastusega ja armastusega ja töökalt.''


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid