Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu NATO peasekretäri
19.06.1998

President Lennart Meri kohtus täna NATO peasekretäri Javier Solanaga. Hommikul näitas president Meri külalisele Tallinna vanalinna. Kohtumisel Kadriorus oli jutuks NATO järgmise, Washingtonis 1999. aastal toimuva tippkohtumise ettevalmistamine, mis tähistab Põhja-Atlandi Lepingu Organistasiooni 50. aastapäeva ja kus arutatatkse NATO laienemise teist ringi.

President Lennart Meri rõhutas, et Eesti on rahul NATO Madridi tippkohtumise otsuste ja avaldustega, kuid tema sõnul ei saa Washingtonis korrata samu mõtteid ja samme nagu ringmängus, vaid tuleb astuda uusi samme. On vaja kujundada uueneva NATO strateegia.

Javier Solana sõnas, et NATO liikmesriikide vahel on alanud arutelu tippkohtumise teemade üle. Solana kinnitas, et NATO avatud uste poliitika on NATO tegelik poliitika ja see jätkub. Seda poliitikat ajades püüab NATO saavutada koherentsi NATOsse pürgivate riikide ja NATO enda vajaduste vahel, samuti protsessidega USA senatis jne.

Washingtoni kohtumiseks vaadatakse üle NATO strateegiline kontseptsioon ja Washingtonis võetakase vastu dokument, mis võtab kokku seni tehtu ning on ühtlasi dokument tulevikukavade kohta.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid