Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sai kirja Ameerika Ühendriikide Kongressi liikmetelt
26.06.1998

Ameerika Ühendriikide Kongressi ja Kongressi antisemitismi vastu võitlemise töörühma liikmed avaldasid president Merile tänu ja tunnustust kavatsuse eest luua rahvusvaheline komisjon, kes hakkab uurima natsliku ja bolševistliku okupatsiooni ajal toime pandud inimsuse vastaseid kuritegusid Eesti alal. ''Oleme uue aastatuhande lävel ja meie, vabade rahvaste esindajate ülesanne on väljakaevata tõde selle sajandi kõige pimedamate päevade kohta,'' kirjutasid kongressmenid Tom Lantos, Benjamin A. Gilman, John Edward Porter ja John Lewis Eesti riigipeale.

Nende sõnul on rahvusvahelise komisjoni moodustamine Eestile kui edasipürgivale riigile oluline samm. Demokraatlikule korrale on üks olulisemaid vastutusvaldkondi inimeste vastu suunatud riiklike kuritegude avalik selgitamine.

Kongressi liikmed avaldasid kirjas president Merile lootust, et õiglus pääseb võidule nende Eestimaa juutide ja tuhandete eestlaste jaoks, kes mõrvati või küüditati okupeerivate riikide poolt.

Kongressiliikmed meenutasid, et tänavu jaanuaris sõlmitud Ameerika Ühendriikide ja Balti riikide partnerlusharta seadis selged teetähised kahe riigi tulevastele suhetele. Rahvusvahelise komisjoni algatamise otsus kajastab Ühendriikide poliitikute sõnul selgesti, kui kõrgelt Eesti rahvas hindab vajadust kaitsta demokraatiat, inimõigusi ja rahu Euroopa ning kogu maailma rahvaste vahel. Kongressmenid Lantos, Porter, Gilman ja Lewis kinnitasid, et seda positiivset sammu ei unustata Eesti ja Ameerika Ühendriikide suhete edasisel arendamisel.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. juunil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid