Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Juudi Kogukonna esindajad
06.05.1998

President Lennart Meri võttis täna pärastlõunal Kadriorus vastu Eesti Juudi Kogukonna esinaise Cilja Laudi, samuti kogukonna liikmed Eugenia Gurin Loovi, Jossif Eidelkindi ja Gabriel Abramssoni. Eesti Juudi Kogukond tähistab 7. mail pidulikult oma 10. aastapäeva ja on vanim pärast sõda järjepidevalt tegutsenud vähemusrahvuse ühendus.

Kohtumisel olid arutlusel vähemusrahvuste, teiste seas ka juutide võimalused oma kultuurielu edendamiseks Eestis. Kohtumisel osalenud peavad oluliseks, et Eestis elavatel eestlastel ja juutidel oleks ühtne arusaam Eestis toimuvatest protsessidest.

Juudi Kogukonna esinaine Cilja Laud rääkis, et Eestis elavatel juutidel on väga oluline, et Eestis ei ole riigi tasandil antisemitismi. Eesti juudid on Eestis toimuvate arengutega üldjoones rahul, turvatunde küsimused on juudi rahvusest inimeste jaoks peamiselt samad, mis teistelegi Eesti elanikele.

Kohtumisel oli jutuks ka vajadus kirjutada üles Eesti juutide ajalugu. Eugenia Gurin Loovi sõnul asus esimene juut Eestisse elama 1333. aastal ja ta tuli Heidelbergist. President Meri avaldas lootust, et ehk on Tartu Ülikoolis huvilisi, kes selle uurimisteemaga tegelma hakkab.


Presidendi Kanstelei pressiteenistus
Kadriorus 6. mail 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid