Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Jaapani suursaadik andis Vabariigi Presidendile üle oma volikirjad
07.05.1998

President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Jaapani erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Yasuji Ishigaki, kes tuli oma volikirju üle andma.

Suursaadik edastas Eesti riigipeale Jaapani keisri isiklikud tervitused ja soovid Vabariigi Presidendile, samuti Eesti rahvale. Jaapani suursaadiku sõnul on Eestil ja Jaapanil, olgugi et kahel kaugel maal, palju ühist, ühised eesmärgid on vabadus, demokraatia ja turumajandus, nimetas suursaadik.

Suursaadik edastas ka Jaapani valitsuse ja rahva tunnustuse Eestile tema majanduse edusammude üle. Suursaadik Ishigaki sõnul jälgitakse Jaapanis Eesti liitumist Euroopa Liidu ja teiste organisatsioonidega ning tuntakse head meelt koostöö üle Eestiga Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis.

President Meri ütles volikirju vastu võttes, et tal on väga sügavad ja meeldivad mälestused kohtumisest keiser Akihitoga, kellega räägiti Eesti ja Jaapani sarnasustest, ka sellest, et indoeuroopa keelte keskkonnas on eestlastel ja jaapanlastel olemas oma keel. Samuti meenutas president teisi kohtumisi Jaapanis eelmisel aastal toimunud visiidi ajal.

Eesti presidendi sõnul olid Eestil ja Jaapanil sarnased probleemid teise maailmasõja järel, Eestis tunti suurt huvi Jaapani vastu ka Nõukogude okupatsiooni aastail, lisas Eesti riigipea. President Meri lisas, et Jaapani ettevõtjate suur huvi Eestiga majanduskontakte sõlmida just arvestades Eesti liitumist Euroopa Liiduga on Eestis väga hea vastuvõtu leidnud.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. mail 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid