Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Läti presidendiga Valgas
07.05.1998

President Lennart Meri kohtus täna Valkas Läti presidendi Guntis Ulamanisega. Kohtumisel olid jutuks riikide kahepoolsed suhted, ka kahe riigi vahelise piiri küsimus, Eesti ja Läti koostöö liitumisel Euroopa Liiduga, suhted naaberriikidega ning samuti 12. mail Riia lossis toimuva kolme Balti presidendi kohtumise päevakord.

Kohtumisel oli jutuks Põhja dimensioon, president Meri sõnul on nõukogudeaegne Ida-Lääne suunas mõtlemisele lisaks rohkem vaja arvestada meridiaani, millel Eesti ja Läti asuvad.

President Meri nimetas pressikonverentsil ajakirjaniku küsimusele Balti riikide suhete kohta Venemaaga, et naabrite vahel on alati olnud probleeme ja neid on ka tulevikus, kuid arvestades seda, et Venemaa on ja jääb alati meie idanaabriks, tuleks Venemaaga omada parimaid võimalikke suhteid. President kordas kolme põhimõtet, mida on tunnistanud ka Venemaa juhid, nimelt et meie riigid on huvitatud vastastikku kasulikest suhetest, mis põhinevad rahvusvahelisel õigusel ja et mõlemad pooled soovivad pika perspektiiviga koostööprojekte.

President Meri sõnul meenutab Valga-Valka talle Berliini, kui Berliini oli jagatud müüriga, siis Valga-Valka kahe sõbraliku keele alusel. Eesti ja Läti riigipea jalutasid pärast kohtumist Läti Valkas Savienibase tänaval. President Meri avaldas lootust, et Läti president ja valitsus leiavad lahenduse Lätis elavate Eesti kodanike sotsiaalsete garantiide tagamiseks ja president ei kahtle, et need leitakse 2-3 kuu jooksul.

Presidendid meenutasid seekordsel kohtumisel ka juba 1993. aastal jutuks olnud vajadust kirjutada Eesti, Läti ja Leedu ajaloost ühine kooliõpik.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. mail 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid