Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võtab vastu Saksamaa Liidupresidendi
11.05.1998

President Lennart Meri kutsel külastab Eestit 15. ja 16. mail Saksamaa Liidupresident Roman Herzog. Eesti ja Saksamaa riigipea kõnelevad Saksa saatkonna ja Konrad Adenaueri Fondi sümpoosiumil ''750 aastat Lübecki linnaõigust Tallinnast – linnaõigusest Euroopa õiguseks: isehaldavad omavalitsused Euroopas''. President Herzog peab kõne teemal ''Läänemeri kui Euroopa sisemeri''.

Saksamaa Liidupresident saabub Tallinna 15. mai õhtupoolikul erilennukiga ja seejärel viib Eesti president oma külalise Tallinna Raekotta, kus teda tervitab Tallinna linnapea, koos vadatakse ka Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise 750. aastapäeva tähistavat näitust Raekoja keldris.

President Meri tutvustab oma kõrgele külalisele ka Sauna tänava väljakaevamistel sel kevadel leitud 13. sajandist pärineva puitelamu säilmeid.

Eesti riigipea on palunud Saksamaa Liidupresidendi Roman Herzogi Eestisse külla, et lisaks ajaloolise sündmuse tähistamisele tutvustada talle ka uuenenvat Eestit. Saksamaa ja Eesti presidendi ametlikule kohtumisele lisaks külastab Saksamaa liidupresident ka Saksa kooli Tallinnas Mustamäel.

Laupäeval kell 11.00 annavad riigipead Rahvusraamatukogus pressikonverentsi. President Herzog lahkub Eestist laupäeva pärastlõunal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. mail 1998


Teadmiseks ajakirjanikele: Saksamaa riigipea visiiti kajastada soovivatel ajakirjanikel palun end kirja panna välisministeeriumi pressikeskuses telefonidel 6 317 631 ja 6 317 633 kolmapäeval 13. mail kella 15.00-ks.

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid