Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Saksamaa Liidupresidendiga
15.05.1998

Saksamaa Liidupresident Roman Herzog ja president Lennart MeriPresident Lennart Meri kohtus täna õhtul Kadriorus Saksamaa Liidupresidendi Roman Herzogiga.

Kohtumisel oli jutuks Eesti ja Saksamaa suhted. Rääkides viisavabadusest, kiitis Eesti riigipea oma Saksa kolleegile eesti piirivalve taset ja nimetas, et ka Euroopa Liidu liikmesriikidest tullakse vaatama, kuidas piiri valvatakse. President Roman Herzog sõnas, et kui idapiir peab, ei ole viisavabadus Eesti ja Saksamaa vahel probleemiks.

Roman Herzog tõstis esile USA presidendi Bill Clintoni esinemist eile Berliinis, kus ta kõneles suhteliselt vähe välispoliitikast, ent rääkis Euroopa integratsioonist ning Balti riikidest ja nimeliselt ka Eestist. Riigipead rääkisid ka muudest rahvusvahelise elu sündmustest.

Roman Herzog tõstis esile tohutuid muutusi Eestis võrreldes 1991. aastal ja 1998. aastal nähtust. Saksamaa Liidupresident väljendas suurt rahulolu selle üle, mida ta täna Tallinna tänavatel nägi, tänavapilt ja inimeste eluolu on tema kinnitusel suure sammu edasi teinud. Ta lisas tunnustavalt, et muudatused on võimalikud ka siis, kui ei ole toetamas rikast riiki, nagu Ida-Saksamaal oli Lääne-Saksamaa.

President Lennart Meri ja proua Helle Meri andsid külalise auks õhtusöögi, kuhu olid palutud ka Riigikogu esimees Toomas Savi ja peaminister Mart Siimann.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. mail 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid