Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Yorki hertsogi
28.05.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Eestis tutvumisvisiidil oleva Tema Kuningliku Kõrguse Yorki hertsogi prints Andrew. Keskpäeval tervitasid kõrget külalist Presidendi Kantselei hoone ees president Lennart Meri ja proua Helle Meri.

Eesti riigipea ja Briti kuningakoja esindaja neljasilma kohtumisel olid jutuks kahe riigi ajalooliselt head suhted. Prints Andrew tundis kohtumisel huvi Eesti elu vastu, teda huvitasid sotsiaalküsimused, samuti vähemusrahvuste olukord Eestis ja demokraatia areng viimastel aastatel.

President Lennart Meri tutvustas külalisele Eesti edusammusid, samuti vähemusrahvuste praegust olukorda ja selle kujunemise ajalugu, ka 1940. aasta sündmusi Eestis. President rääkis Tema Kuninglikule Kõrgusele Narva linna ajaloost ja ka Eesti parlamendi valimise korrast.

President viis Yorki hertsogi jalutuskäigule Kadrioru lossi aeda ning näitas Presidendi Kantselei kunstikogu. President Lennart Meri pakkus külalisele lõunasöögi, kuhu olid palutud ka külalisi mitmelt alalt, kes on kaasa aidanud Eesti ja Suurbritannia suhete edendamisele.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. mail 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid