Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võtab vastu parimad kodukaunistamise kirjandi kirjutanud
06.04.1998

President Lennart Meri võtab 12. aprillil Kadriorus vastu kodukaunistamisele pühendatud kirjandivõistluse võitjad. President kuulutas eelmise aasta emadepäeval välja kodukaunistamise aasta ja andis kooliaasta alguses õpilastele ülesande mõelda teemal “Kodu kauniks: miks ja kuidas”.

Üle 20 000 lapse üle Eesti, ja isegi Stockholmi Eesti kooli õpilased kirjutasid üles ja ka joonistasid paberile oma mõtteid, kuidas oma kodu ja koduümbrus kauniks teha ja kaunina hoida. Oli ka neid, kes ei kirjutanud, vaid tegid kodu ja koolimaja ümbruse korda ja lähetasid sellest tööst Kadriorgu pildid.

Esimene kodukaunistamise teemaline kirjutis jõudis Kadriorgu septembris Kohtla-Järvel elavalt Anastasijalt, kelle emakeel on vene keel. 1200 kirjandit osales kirjandivõistlusel ja Emakeele Õpetajate Seltsi esindajad valisid välja 60 parimat kirjandikirjutajat, kes saavad auhinnaks reisi Stockholmi.

President Lennart Meri võtab kirjandivõistluse parimad vastu pühapäeval 12. aprillil kell14 Kadriorus ja samal õhtul alustavad nad laevareisi Rootsi.

Kodukaunistamise peakogu, Emakeele Õpetajate Seltsi ja haridusministeeriumi koostöös on valmis saanud ka valimik õpilastöid: pilte ja kirjutusi kodukaunistamise teemal.

Teadmiseks toimetustele: Palume ajakirjanikke lahkelt tublimate kirjandikirjutajate tunnustamist Kadriorus kajastama. Palun teatage oma Kadriorgu tuleku soovist telefonil 26 316 218 tulenevalt riigipühast aegsasti ette.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid