Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tutvus Tallinna 13. sajandist pärit elamutega
08.04.1998

President Lennart Meri käis täna koos arheoloogide Vello Lõugase, Jaan Tamme ja Vladimir Sokolovskiga Tallinna vanalinnas Sauna tänavas Vanalinna teatri ehitamise eel tehtud arheoloogiliste kaevamiste leidu, eestlaste puitelamust säilmeid, vaatamas.

President Meri arvates peaks Tallinna kohal asunud ajaloolise puulinna uurimisele ja sealsete leidude loo väljaselgitamisele rohkem tähelepanu pöörama, sellesse töösse võiks kaasata ka sarnaseid kogemusi omavaid rootslasei ja taanlasi.

President rõhutas, et ajalugu, mis on meie jalge all, tuleb lugema õppida, ''Arheoloogia on raamat, mida saab vaid üks kord lahti teha ja üks kord lugeda,'' ütles president. Kuidas 13. sajandist pärit leidu konserveerima ja hiljem eksponeerima peaks , lubas president Lennart Meri arutada Taani arheoloogiahuvilise kuninganna Margrethega.

Presidendi sõnul on tänavune aasta Tallinna ajaloole tähtis aasta, lisaks sellele arheoloogilisele leiule, 13. sajandist pärit puitelamule ja sealt leitud rohkem kui 500-esemelisele leiule tähistab Tallinn ka 750 aastat möödumist ajast, kui siin hakkas kehtima Lüübeki linnaõigus ja tänavu möödub ka 1900 aastat sellest, kui Tacitus mainis esmakordselt eestlasi oma Germania 45. peatükis.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid