Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu 60 parimat kodukaunistamise kirjandi kirjutajat
12.04.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu kooliaasta alguses välja kuulutatud kirjandivõistlusel ''Kodu kauniks: miks ja kuidas'' osalenud 60 kirjandikirjutajat.

President tänas kõiki üleskutsele reageerinuid, emakeeleõpetajaid, lapsi ja nende vanemaid, mis ju annabki kokku suure osa Eestist, rääkis president Meri. Kokku kirjutati sel teemal üle 20 000 kirjandi, mis tähendab, et igas vallas ja igas koolis mõeldi kodu kaunistamisele ja kirjutati üles oma mõtteid.

President meenutas, et tegelikult pandi ju kirja ülesanded iseendale, need ülesadned tuleb teoks teha. Ja kodukaunistamise aasta ei alga nagu kooliaasta, et kevadeks saab läbi, vaid kodukaunistamise aasta jääb kestma, rõhutas president.

Parimad kirjandikirjutajad sõidavad täna õhtul ekskursioonile Rootsi. Kodukaunistamise kirjandikirjutajate reisi toetasid Riigi Tursimiamet, Estline, Tallinna Autobussikoondis, Stockholmi Raekoda, ASA kindlustus, Eesti Maapank ning Rootsi eestlaste organistasioonid.

Kirjandikirjutajaid tervitasid ka Kodukaunistamise Peakodu esimees Peeter Olesk ja emakeele õpetaja Piret Hiisjärv. Kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa viis kodukaunistamisest kirjandi kirjutanud ekskursioonile Mikkeli muuseumi Kadriorus.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid