Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Norra välisministri
15.04.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Norra Kuningriigi välisministri Knut Vollebaeki ja temaga kaasas olnud Norra diplomaadid.

Norra välisminister andis Eesti riigipeale edasi Norra kuningas Haraldi tervituse, kuningas ootab välisministri sõnul väga oma suve lõpul toimuvat riigivisiiti Eestisse.

Eesti riigipea ja Norra välisminister rääkisid kohtumisel Eesti ja Norra ühisest naaberriigist Venemaast, samuti Lätis toimuvast. President Meri sõnul on väga oluline, et Rootsi peaminister on praegu Lätit külastamas, kuna igasugune toetus Lätile on praegu oluline.

President Meri sõnul on Eesti väga huvitatud Venemaal demokraatia tugevdamisest, inimõiguste tagamisest, eriti aga toetuse avaldamisest Siberi põlisrahvastele. ÜRO poolt väljakuulutatud põlisrahvaste õigustele pühendatud aastakümnest hoolimata on hantide ja manside põlised maavaldused Venemaa enda seadusi eirates erastatud.

Eesti riigipea rääkis kohtumisel ka Läänemere riike ühendava energiaringi väljaehitamise vajalikkusest. Võimalik energiaring või gaasijuhe peaks üle Poola ulatuma ka Ukrainasse, Euroopale olulisse partnerriiki, nimetas president.

Norra välisministri sõnul kohtuvad sügisel Norras Põhjala riikide energiaministrid, kes neid küsimusi omavahel arutavad.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid