Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab ametlikule visiidile Poola
22.04.1998

President Lennart Meri ja proua Helle Meri sõidavad esmaspäeva, 27. aprilli õhtul president Aleksandr Kwasniewski kutsel ametlikule visiidile Poola Vabariiki.

28. aprillli hommikul pärast ametlikku vastuvõtutseremooniat Belwedre lossi juures on kavas Eesti ja Pool presidendi neljasilmakohtumine ning presidentide juuresolekul kohtuvad ka Eesti Poola delegatsioon. Visiidi käigus kirjutatakse alla Eesti ja Poola õigusabi leping ning Eesti ja Poola kaitseministeeriumi sõjalise teabe kaitse leping.

Eesti delegatsiooni kuuluvad justiitsminister Paul Varul, kaitseminister Andrus Öövel, riigisekretär Uno Veering, kaitseväe juhataja Johannes Kert, piirivalveameti peadirektor Tarmo Kõuts, samuti Tartu Ülikooli rektor Peeter Tulviste. Presidenti saadavad ka presidendi välisnõunik Kaja Tael ja välisministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe.

President Meri kohtub Poola peaministri Jerzy Buzekiga, samuti külastab Poola Senatit ja Seimi ning peab kõne Senati väliskomisjonile. Eesti riigipea kohtub ka Varssavi linnapeaga.

Ametliku visiidi teisel päeval külastab delegatsioon Krakowit, kus Lennart Meri inaugureeritakse Krakowi ülikooli audoktoriks. Lennart Meri esineb Krakowi ülikoolis akadeemilise loenguga.

President ja tema saatjad külastavad ka Krakowi lähedal asuvat Poola eliitsõjaväeüksust, 6. dessantbrigaadi.

Visiidi ajal külastab Eesti delegatsioon ka Poola kuurortlinna Zakopanet. Eestisse naaseb president Meri 30. aprillil.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid