Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Riigikogu liikmetega
23.04.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Riigikogu fraktsioonide esindajad ja tutvustas neile oma ettepanekuid Eesti Panga Nõukogu esimehe ja riigikontrolöri ametikoha täitmiseks.

President Meri on saanud Tallinna Tehnikaülikooli professori Vello Venseli nõusoleku asuda Eesti Panga Nõukogu esimehe kohale ja justiitsministeeriumi asekantsleri Juhan Partsi nõusoleku asuda riigikontrolöri ametikohale. Mõlemal puhul eeldab see Riigikogu koosseisu lihthäälteenamust.

President rõhutas, et kumbki kandidaatidest ei ole erakonnapoliitiliselt seotud, mis tagab mõlema põhiseadusliku institutsiooni erapooletuse ja sõltumatuse.

Professor Vello Vensel (56) töötab Tallinna Tehnikaülikooli Teoreetilise Majandusteaduse ja –metodoloogia Instituudis statistikaprofessorina. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli rahaduse ja krediidi erialal.

Juhan Parts (31) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning on enne praegusele ametikohale asumist 1991. aastal töötanud justiitsministeeriumi majandusõiguse osakonnas.

President ootab esmalt Riigikogu fraktsioonide arvamusi kandidaatide kohta, et seejärel esitada nad Riigikogule ametlikuks kinnitamiseks.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid