Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Iirimaa peaministri
27.04.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Eestisse ametlikule visiidile saabunud Iirimaa peaministri Bertie Ahern’i, kohtumisel oli tähelepanu keskmes Euroopa Liidu laienemisega seonduv.

Iirimaa peaminister rõhutas, et Iirimaa on soovib Eestile pakkuda abi ning jagada oma kogemusi Euroopa Liiduga liitumise protsessis. Peale ühiste eesmärkide eurointegratsioonis lähendavad meie riike sarnaselt vapustusterohke ajalugu, emigratsioonilained, geograafiliselt puutuvad mõlemad maad kokku suure naaberriigiga, rääkis peaminister Ahorn.

Peaministri sõnul on Iirimaa saavutanud suurt edasiminekut pärast liitumist ELiga 25 aastat tagasi. Lisaks majanduslikule edasiminekule on tõusuteel ka iirlaste identiteet, mis on EL sees suuremgi kui enne liitumist, sõnas Ahorn, selgitades, et varem domineerinud Briti mõju on asendunud Euroopa mõjuga. Iirimaa peaminister usub, et ka Eestil on palju võita integreerudes Euroopa Liitu.

President Meri avaldas heameelt Iiri rahuprotsessis saavutatud edu üle, samas tuleb rakendada jõupingutusi, et juba saavutatud edusamme hoida nagu noort võrset, nimetas Eesti riigipea.

Kohtumisel rõhutas president Meri ka väikeste riikide osa poliitiliste suundumuste mõjutamisel, Euroopa Liidu laienemisprotsessis saavad ja peavadki Eesti ja Iirimaa väikeste riikidena ühiselt töötama.

Iirimaa peaminister kavatseb lähiajal külastada kõiki Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi alustanud riike.


Vabariigi Presidendi pressiteenistus
Kadriorus 27. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid