Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ja proua Helle Meri alustasid täna ametlikku visiiti Poola Vabariiki
28.04.1998

Vabariigi President ja proua Helle Meri alustasid täna ametlikku visiiti Poola Vabariiki. Täna hommikul toimus Poola presidendi lossi õuel pidulik vastuvõtutseremoonia. President Aleksander Kwasniewski ja proua Jolanta Kwasniewska tervitasid Eesti presidendipaari ja nende tütart Tuule Meri, Eesti riigipea auks oli üles rivistatud auvahtkond. Kõlasid riigihümnid.

Kahe presidendi neljasilmakohtumisel oli jutuks Eesti ja Poola tee liitumisel Euroopa Liidu ja NATOga, kaitsealane koostöö. Eesti peab väga oluliseks Poola osalust piirkondlikus kaitsealases koostöös. Jutuks oli ka Läänemereregiooni julgeoleku piirkond. President Meri ja Kwasniewski rõhutasid, kui oluline on, et Eestil ja Poolal on samad prioriteedid ning Kwasniewski nimetas mitu korda, et Eesti ja Poola mõtlevad ühte moodi. President Kwasniewski avaldas lootust, et Eesti liitub peagi NATOga käsikäes teiste Balti riikidega.

Eesti ja Poola delegatsiooni kõnelustel kinnitas Poola president, et Poola tahab olla liige samades organisatsioonides kui Eestigi, ning mõlema riigi esindajad rääkisid vajadusest vahetada infot Euroopa Liiduga liitumise teemal, sõltumata sellest, et iga riik peab laienemiskõnelusi omaette, on infovahetus vajalik mõlema riigi liitumise kiirendamiseks.

Rääkides Läänemereriikide koostööst, ei pea Eesti otstarbekaks mingite piirkondlike mehhanismide loomist lisaks olemasolevatele Euroopa omadele. Eesti peab väga oluliseks Poola osalust piirkondlikus kaitsealases koostöös. Eesti riigipea rääkis, et nii sõjaline kui ka kaitsealane koostöö on oluline, Poolas õpivad Eesti ohvitserid, kes kindlasti on uhked oma Poolas saadud haridusele.

Oluline on, et riikide vahel toimiks korralikud piirid, Eesti riigipea kutsus Poola esindajaid tutvuma Eesti ja Venemaa vahel toimiva kaasaegse ja kindla piirisüsteemiga. Et Poola on Eestile olulisim maismaa aken Euroopa turgudele, teeb

Eestile muret piiriületuskord. Eesti riigipea rääkis ka vajadusest tõhustada infrastruktuuri Läänemere lõunaosas, sest Tallinnast Varssavisse saamine võtab tänapäeval Eesti presidendi sõnul kauem aega kui enne sõda. Kaasajstada on vaja eelkõige maanteid ja raudteid, president Meri ütles, et Tallinnast ja ka Suur-Helsingist peaks Varssavisse jõudma 6 tunniga ja Berliini 10 tunniga.

Kohtumistel Poola Senati ja Seimi esindajatega, Seimi marssali hr. M. Plazynskiga ja Senati marssali pr. A. Greskowiakiga, oli jutuks ka parlamentide vaheline koostöö, mis on eriti oluline arvestades Euroopa Liidu laienemisprotsessi.

Täna õhtul annab Poola president Eesti riigipea ja proua Helle Meri auks õhtusöögi.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. aprillil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid