Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu George Sorose
04.03.1998

President Lennart Meri andis täna Kadriorus Avatud Eesti Fondi asutajale, Ungari päritolu filantroobile George Sorosele üle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

President Meri meenutas Eesti ühiskonda Avatud Eesti Fondi kaudu väga palju toetanud George Sorose austamisel Sorose sõnu enda tutvustamiseks, kui teda promoveeriti Oxfordi Ülikooli audoktoriks. Soros palus end toona võtta finantsilise, filantroopilise ja filosoofilise vaatlejana.

George Soros sõnas ordenit vastu võttes, et eelkõige on selle ordeni teeninud edukalt tegutsev fond, kuid on ka isiklikult väga meelitatud ja tänulik selle kõrge tänu eest, ja eriti hea meel oli tal seda ordenit Lennart Meri käest vastu võtta.

George Soros ütles ka, et hea on toetada avatud ühiskonna loomist, sest mis see avatus täpselt tähendab, ei ole keegi veel paika pannud.

Eesti riigipea pakkus George Sorosele õhtusöögi, kus osalesid ka Avatud Eesti Fondi juhatuse esimees Mati Heidmets, tegevdirektor Mall Hellam, ning Tartu Ülikooli rektor akadeemik Peeter Tulviste ja tulevane rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid