Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tutvustas Georg Sorosele dokumenti 'Õppiv Eesti'
05.03.1998

President Lennart Meri andis eile õhtul Avatud Eesti Fondi loomise ja rahastamisega tõhusalt Eesti hariduselu toetanud George Sorosele üle Vabariigi Presidendi Akadeemilise Ümarlaua eelmise aasta tööd kokkuvõtva dokumendi 'Õppiv Eesti' inglise keelse teksti 'A Learning Estonia'.

George Soros ütles seda dokumenti, mida ta nimetas Eesti Hariduse Hartaks, vastu võttes, et Eestis on haridusele rohkem tähelepanu pööratud kui teistes Nõukogude impeeriumi mõjusfääri kuulunud riikides.

Soros küsis akadeemik Jaak Aaviksoolt, kes Akadeemilise Nõukogu poolt dokumendi 'Õppiv Eesti' koostas, mida selle dokumendiga taotletakse. Jaak Aaviksoo sõnul on selleks vaba ja kriitiline mõtlemine. Sorose sõnul on kriitiline mõtlemine ja avatud ühiskond vennasmõisted.

Georg Soros tegi eile ühepäevase külaskäigu Tallinna, et võtta vastu Vabariigi Presidendi poolt annetatud Maarjamaa Risti orden.

Presidendi Kantselei edastas dokumendi 'A Learning Estonia' ka Suurbritannia välisminister Robin Cookile. Eesti riigipea rääkis sellest dokumendist Briti välisministrile oma Suurbritannia visiidi ajal, kui räägiti hariduse olulisusest kogu Euroopas. 25. veebruaril andis president Meri dokumendi üle Riigikogu esimehele Toomas Savile, et Riigikogu seda arutaks.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid