Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Riigikogu juhatusega
12.03.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Riigikogu juhatusse tagasi valitud Toomas Savi, Ants Käärma ja Tunne- Kelami.

Teeõhtul toimunud meeldival arutelul soovis Eesti riigipea parlamendi taasvalitud juhatusele jõudu. Kohtumisel käsitleti Vabariigi Presidendi Akadeemilise Nõukogu koostatud hariduskontseptsiooni ''Õppiv Eesti''. Riigikogu esimees Toomas Savi teatas, et Riigikogu juhatus suhtub selle dokumendi arutamisse tõsiselt.

Savi sõnul on ''Õppival Eestil'' põhinev haridusteemaline arutelu Riigikogu töökavas selle aasta 7. mail. Toomas Savi kutsus president Lennart Meri osalema haridusele pühendatud arutelul Riigikogu täiskogu istungil. Riigikogu fraktsioonid on juhatuse teatel määranud vastutavad liikmed selle küsimusega tegelema.

Kohtumisel puudutas president Meri ka mitmeid välispoliitilisi küsimusi, samuti ka riigikontrolöri ja Eesti Panga Nõukogu esimehe ametikohtade täitmist. President rõhutas, et peab väga oluliseks selle küsimuse lahendamist riigi huvide kohaselt. President lootis, et pärast Riigikogu juhatuse valimisi saab Riigikogu liikuda konsensusotsuse suunas. Riigikogu esimees kinnitas, et nii koalitsioon kui ka opositsioon peaks selleks astuma konstruktiivseid samme.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid