Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Saksamaa justiitsministriga
13.03.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Saksamaa Liitvabariigi justiitsministri dr Edzard Schmidt-Jortzigi.

President Meri rõhutas kohtumisel Saksamaa Liitvabariigi suurt tähtsust Eestile, eriti Eesti õigusriikliku justiitssüsteemi ülesehitamise osas.

President rõhutas vajadust kõigil ühiskonna tasanditel, alates koolist, õppida tundma Euroopa õiguskorda, ja ka siin võib Saksamaa Eestile eeskujuks olla ja toetada. ''Euroopat ei saa küll õppida, Euroopat tuleb ''elada'','' ütles president Meri.

Jutuajamise keskne mõiste oli riigi ethos, millega tuleb palju vaeva näha. Hästi toimiv õigusriik peab tuginema terve riigi ethosele. Ka arenenud demokraatiates tuleb riigi eetika säilitamise nimel vaeva näha, oldi kohtumisel üksmeelel.

Saksamaa justiitsminister Schmidt-Jortzig ütles, et tahab teha Eestile sügava kummarduse, sest selle ajaloo tausta suhteliselt lühikese aja, seitsme-kaheksa aasta jooksul, on Eesti saavutanud väga palju ja et Eesti on tugevalt organiseeritud Euroopat toetamas. Saksamaa justiitsministri sõnul on Eestis üleminek plaanimajanduselt turumajandusele ja õigusriigile toimunud väga kiiresti.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. märtsil 1999

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid