Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Europarlamendi liikmetega
16.03.1998

President Lennart Meri kohtus täna Kadriorus Euroopa Parlamendi sotsialistide rühma delegatsiooniga. Sotsialistide rühmitus on Europarlamendi suurim ning pooldanud kindlalt Euroopa Liidu laienemist.

Fraktsiooni esimehe Pauline Greeni sõnul on nende visiidi eesmärgiks lähem tutvumine Eesti olukorraga, ka Eesti sensitiivsete probleemidega, et neil oleks paremad võimalused teha tööd Euroopa Liidu kiire laienemise nimel.

Oma töökohtumisel soovisid Europarlamendi liikmed vestelda peamiselt kolmel teemal: vähemuste olukord Eestis, Euroopa Liidu sotsiaalprobleemide osatähtsus Euroopa Liidus ning regionaalpoliitika.

President esitas oma nägemuse Eesti vähemuste praegustest põhiprobleemidest ja ka tuleviku kohta. Eesti riigipea peatus lähemalt Eesti õigussüsteemi arengul ja rõhutas muuhulgas Läänemeremaade nõukogu tõhusat tööd, mis on aidanud kaasa Eesti regioonide arengule.

Kohtumisel arutati ka võimalusi kuidas Euroopa parlament saaks kaasa aidata avalikule väitlusele Eestis Euroopa Liiduga ühinemise teemadel.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16.märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid