Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Venemaa asepeaministriga
16.03.1998

President Lennart Meri ja Venemaa asepeaministri Oleg Sõssujevi tänasel kohtumisel Kadriorus olid jutuks kahe riigi vahelised tihedad suhted. President Meri meenutas, et on rahvusvahelistel kogunemistel toimunud kohtumistel Venemaa riigijuhtidega märganud Venemaa juhtide huvi suhteid parandada. President Meri avaldas lootust, et Venemaa asepeaministri visiit ei ole vaid hea tahte sümbol, vaid loodav ühiskomisjon täidab oma eesmärgi.

Eesti riigipea rääkis kohtumisel, et Eesti ja Venemaa peavad sõlmima eelkõige piirilepingu ja põhilepingud majandusvaldkonnas. President rõhutas, et kahe riigi suhted on viimasel ajal arenenud küll soodsas suunas ning olnud aktiivsed just rohujuure tasandil, kuid nüüd on jõutud tasemele, kus on vaja poliitilisi otsuseid. Oluline on Eesti riigipea sõnul ilmutada poliitilist tahet, sest parlamendiprotsessid on tihti aeglasemad.

Ka Sõssujevi kinnitusel ei saa riikidevahelisel tihedal kaubavahetusel lasta omavoolu minna, vaid riigid peavad sellele kaas aitama. Sõssujev avaldas arvamust, et visiidi käigus on pandud hea alus konkreetsete tulemuste saavutamiseks.

Venemaa asepeaminister edastas president Merile Vene presidendi Boris Jeltsini ja peaminister Viktor Teernomõrdini tervitused ja andis üle ka president Jeltsini Eesti Vabariigi 80. aastapäevaks saadetud õnnitluse originaali.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16.märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid