Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President Lennart Meri andis täna intervjuu Taani ajalehele Berlingske Tidende
17.03.1998

Vabariigi President Lennart Meri andis täna intervjuu Taani ajalehele Berlingske Tidende, seoses Uffe Ellemann-Jenseni tagasiastumisega poliitikast.

''Uffe Ellemann-Jensen võib küll välja astuda Taani poliitikast, kuid mitte Eesti ajaloost. Välisministrina oli tal eriline vaist tajuda Taani, Läänemere äärsete rahvaste ja Euroopa tulevikku. Koos oma sõbraga Hans-Dietrich Genscheriga on ta üks Läänemere arhitekte. Kuuenda meelega tundis ta Eesti, Läti, Leedu iseseisvuse taastamise paratamatust juba siis, kui tänaseks põhjalikult unustatud riigimehed manitsesid meid kannatlikkusele ja samm-sammult aeglaselt steppima.

Eesti võlgneb Maarjamaa Risti kavalerile Uffe Ellemann-Jensenile selle kiiruse, millega Taani ja Island taastasid oma diplomaatilised suhted Eesti, Läti ja Leeduga, ning selle erakordse läheduse, mis on omaseks saanud Taani ja Eesti vahekordadele rahvaparteide, õpilaste, koolide, ettevõtjate, sõjaväelaste, valitsuste ja riigipeade vahel.

Eesti on õppinud Uffe Ellemann-Jensenilt poliitika kõige suuremat kunsti eesmärkide sidumist ajateguri täpse hindamisega. Alati on midagi, mida tuleb teha mitte homme, vaid ainult täna ja ainult nüüd.

Uffe Ellemann -Jensen, kes täna ametlikult teatas oma lahkumisest poliitikast on korduvalt külastanud Tallinna. Eestlased tunnevad tema säravat isiksust millest hoovas head tuju, teravmeelsust, piibusuitsu ja täpseid poliitilisi hinnanguid,'' ütles Vabariigi President.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. märtsil 1999

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid