Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Lääne-Euroopa Liidu peasekretäri
19.03.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Lääne-Euroopa Liidu peasekretäri José Cutileiro. Cutileiro kirjeldas president Merile Lääne-Euroopa Liidu struktuuri ja tänaseid ülesandeid.

Eesti presidenti huvitasid Lääne-Euroopa Liidu suhted NATOga, samuti Lääne-Euroopa Liidu dialoog Venemaaga. Lääne-Euroopa Liidu peasekretär kinnitas, et NATOga on töised igapäevased suhted kõigil tasanditel. José Cutileiro kinnitusel edeneb koostöö nii Euroopa riikide kui ka USAga.

Lääne-Euroopa Liit püüdleb peasekretäri sõnul selle poole, et liikmesriikide mõeldavate ülesannete täitmine kriisiolukordades on ettevalmistatud nii poliitiliselt kui ka tehniliselt. Kohtumisel analüüsiti ka olukorda maailma praegustes kriisikolletes.

José Cutileiro rõhutas, et Lääne-Euroopa Liit ei sekku iseseisvalt, vaid liikmesriikide poliitilise tahte kohaselt ning peasekretär avaldas lootust, et tulevikus väljendub liikmesriikide poliitiline tahe aina selgemalt, sest see on oluline Euroopa identiteedi kujundamisele.

Eesti riigipea rääkis külalisele Eesti tööst stabiilsuse suurendamiseks regioonis, rõhutades Eesti piirivalve ülesehitamisel tehtavat tööd ning et piirivalvet käsitletakse Eestis kaitsejõudude osana.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid