Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Saksamaa Liidupresidendiga
23.03.1998

President Lennart Meri kohtus täna Berliinis Saksamaa Liidupresidendi Roman Herzogiga. Kohtumisel räägiti algavatest Euroopa Liidu laienemisläbirääkimistest. Saksamaa president rõhutas, et läbirääkimiste protsessiga liitumine on Eesti jaoks kõige olulisem. President Meri kinnitas, et Eesti liitumine on Euroopa Liidule kasulik muuhulgas Põhja dimensiooni tugevnemise tõttu, kus Eesti on täielikult solidaarne president Ahtisaari initsiatiiviga. Roman Herzog pidas tähtsaks Eesti sidemeid Soomega ning võimlusi õppida Soome läbirääkimiskogemustest, sest Soome poliitika Euroopa Liidu suhtes on olnud väga edukas.

Põhjala dimensioon võimaldab ka tihedamaid sidemeid Venemaaga, samuti USAga. Eesti riigipea toonitas ka USA-Balti harta tähtsust, mis poliitilise signaalina valmistab ette Eesti teed NATOsse.

Oluline osa kohtumisest kulus kahepoolsetele küsimustele. President Meri rõhutas, et Schengeni riikide poliitika nõuda Eestilt endiselt viisat on Eesti suhtes diskrimineerimine teiste Euroopa Liiduga läbirääkimistele kutsutud riikidega võrreldes. Saksamaa energilisem hoiak viisavabaduse saavutamisel on otsustava tähtsusega, rääkis Eesti president. Kohtumisel puudutati ka Eesti Berliini saatkonna maja tagastamisega seotud küsimust – kuidas leida üürnikele asenduskortereid.

Vabariigi President kutsus Saksamaa presidendi Eestisse oma silmaga muutusi nägema, seda enam, et käesoleval aastal möödub 750 aastata nii Eesti kui ka Saksamaa ajaloos olulise Lübecki linnaõiguse kehtestamisest. President Herzog tundis aastapäeva vastu tõsist huvi.

Vabariigi President osales Trilateraalse Komisjoni konverentsil, millega tähistati ka selle ühenduse 25. aastapäeva. President naaseb Eestisse täna hilisõhtul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid