Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President alustab riigivisiiti Itaaliasse
25.03.1998

President Lennart Meri ja proua Helle Meri sõidavad täna Itaalia presidendi Oscar Luigi Scalfaro kutsel riigivisiidile Itaalia Vabariiki. Eesti presidendil on kavas kohtumised nii Itaalia riigipeaga, kui ka Itaalia peaministri Romano Prodi ja Itaalia välisministri Lamberto Diniga. Samuti külastab Eesti riigipea Itaalia parlamenti, kus kohtub nii senati kui ka saadikutekoja esimehega.

Itaalia jälgib tähelepanelikult, mida Eesti toob kaasa laienevasse Euroopa Liitu, Eesti-Itaalia kohtumistel on põhirõhk nii Euroopa Liidu kui ka NATO tulevikuküsimustel. Eesti ja Itaalia on sõlminud enamiku riikide suhete arenguks olulistest lepingutest. Itaalia peaminister Romano Prodi ütles veebruaris Tallinnas kohtumisel president Meriga, et Eesti ja Itaalia majandussidemetel on suur tulevik, ning rõhutas, et Eesti peaks end rohkem Itaalias tutvustama, ja eriti Eesti kultuurisaavutusi.

Presidenti saadavad riigivisiidil presidendi välisnõunik Kaja Tael, riigisekretär Uno Veering, välisminister Toomas Hendrik Ilves, majandusminister Jaak Leimann, kaitseminister Andrus Öövel, presidendi kantselei direktor Jaanus Pikani ja Viljandimaa maavanem Helir-Valdor Seeder. Välis-, majandus- ja kaitseministril on kavas ka kahepoolsed kohtumised.

Presidendi saatjaskonnas on samuti Eesti Välisinvesteeringute Agentuuri juhatuse esimees Jüri Sakkeus ning Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja 20- liikmeline esindus, kes osalevad Eesti äriseminaril Roomas ja Milanos. Eestis on Itaalia toetus juba praegugi märgatav tiheda kaubavahetuse ja investeringute suuruse järgi.

Eesti riigipea ja proua Helle Meri riigivisiit on vastukülaskäik Itaalia presidendi Oscar Luigi Scalfaro ja tema tütre Marianna Scalfaro külaskäigule Tallinna 22.-23. mail 1997. aastal. Eesti riigipea riigivisiit lõpeb pühapäeval 29. märtsil.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid