Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Itaalia välisministriga
27.03.1998

President Lennart Meri kohtus eile Roomas Itaalia välisministri Lamberto Diniga. ''Me juba teame natuke Eestist, kuid tahame veel rohkem teada,'' ütles välisminister Dini kohtumise alguses.

Kohtumisel tõstatati viisarezhiimi kaotamise küsimus ning Itaalia välisminster teatas, et Itaalia on juba seda küsimust Schengeni riikide kohtumistel tõstatanud, kuid lubas seda veelgi teha. Itaalia suhtub Dini sõnul soodsalt viisavabadusse Eestiga ning Eesti riigipea kutsus välisminister Dini Eestisse tutvuma Eesti piirikorraldusega, ning just selle arvutiseeritusega.

Rääkides NATO laienemisest kinnitas Dini, et Itaalia saab Eesti soovist NATOga liituda väga hästi aru ja sellestki, et see tugevdaks Balti riikide positsioone. Itaalia välisminister ütles kohtumisel Eesti riigipeaga, et on teadlik, et NATO 1999. aasta tippkohtumisel arvestatakse tõsiselt Balti riikide huvidega.

President Meri rõhutas NATO laienemisest rääkides, et oluline on Põhja-Lõuna tasakaal. Presidenti kohtumisel saatnud Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves tutvustas Eesti riigipeale NATOga liitumiseks Eestis tehtavat kodutööd.

Itaalia tervitas Eesti Riigikogu rasket otsust surmanuhtluse kaotamise kohta. Eesti avaldas soovi, et Itaalia konsulteeriks Eestit läbirääkimiste käigus. Dini arvates oli see hea ettepanek ja ta avaldas täielikku toetust sellele. Dini isikliku arvamuse kohaselt ei tule Eestil läbirääkimiste käigus probleeme.

Dini kinnitas veelkord, et Itaalial on hea meel Eesti majandusliku edu üle ja kinnitas, et Itaalia soovib väga majanduslikke sidemeid tugevdada. Majanduse asjatundjana soovitas Lamberto Dini Eestil mõelda säästmisele ja tema sõnul on kõik sammud siseriikliku säästmise suurendamiseks tervitatavad.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid