Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Lennart Meri kohtus eile Roomas Itaalia Senati esimehe senaator Nicola Mancinoga ja Saadikutekoja esimehe Luciani Violantega
27.03.1998

Kohtumistel oli põhiteemaks parlamentidevaheline koostöö, president Meri palus Itaalia parlamendi esindajatel võimalikult kiiresti ratifitseerida seni veel ratifitseerimata riikidevahelised lepingud.

President Lennart Meri kutsus Senati esimehe senaator Mancino Eestisse külla ning Itaalia esindajad esitasid küllakutse Riigikogu esimehele. Kohtumistel avaldati lootust, et ka Eesti ja Itaalia parlamendifraktsioonid ja komisjonid samuti süvendavad koostööd.

Saadikutekoja esimees Violante avaldas arvamust, et Euroopa Liidu laienemine nii, et see arvestab Euroopa geograafiat, on hea. Rahu tagamiseks on oluline eri tegurite koosmõju ning ka väikeriikidel on selles oma roll, räägiti kohtumisel. Kui Euroopa Liidu laienemine tähendaks üksnes Euroopa rahaliitu, oleks sel tähtsus vaid suurriikidele, rääkis Itaalia parlamendi liige. Violante sõnul on Itaalia huvitatud poliitilise Euroopa lainemisest.

Kohtumisel räägiti ka sellest, kuidas Itaalia ja ka teiste Euroopa riikide koolilapsed käivad Itaalias väga edukaks kujunenud süsteemi alusel parlamendi olemuse ja tööga tutvumas.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid