Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Itaalia peaministriga
27.03.1998

President Lennart Meri kohtus täna Roomas Itaalia Vabariigi peaministri Romano Prodiga. Kohtumisel oli põhitähelepanu Euroopa Liidu laienemisel. Peaminister Prodi sõnul suhtub Itaalia Eestisse kui tulevasse Euroopa Liidu liikmesriiki ja kinnitas tihedat koostööd kogu läbirääkimiste protsessi ajal.

Nii Eesti riigipea kui ka Itaalia valitsusjuht kinnitasid, et Euroopa Liit peab laienemisel arvestama et Põhja- ja Lõuna-Euroopas säiliks tasakaal. President Meri tunnustas Soome presidendi Martti Ahtisaari Põhjala dimensiooni ideed, kuid kinnitas, et ka arengud Vahemere ääres on olulised. Romano Prodi sõnul peab Itaalia oluliseks, et enne Euroopa Liidu laienemist on vaja lahendada Euroopa Liidu sisemine reformimine.

Romano Prodi kinnitas samuti Eesti presidendile, et Itaalia peab vajalikuks viisarezhiimi lõpetamise kiirendamist ja et Itaalia tegeleb sellega.

Romano Prodi meenutas kohtumisel oma Tallinna külaskäiku tänavu veebruaris ja tal oli hea meel, et tema algatatud majanduskoostöö süvendamise plaan on ka Eesti esindajatele oluline.

Kohtumisel oli jutuks ka vajadus tihendada sidemeid Eesti ja Itaalia inimeste vahel, nii majanduse, kultuuri kui ka näiteks spordi alal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. märtsil 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid