Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Uffe Ellemann-Jenseni
02.02.1998

President Lennart Meri võttis täna õhtul Kadriorus vastu Taani Liberaalse Partei Venstre delegatsiooni. Delegatsiooni juhib partei liider, endine Taani Kuningriigi välisminister Uffe Ellemann-Jensen.

Taani liberaalseid poliitikuid tervitades ütles Eesti riigipea, et tal on hea meel, Taani toetuse üle Eestile, ka liitumisel Euroopa Liiduga. ''Eesti vajab Euroopat täpselt sama palju kui Euroopa Eestit, sest ei saa poolitada tervikut,'' ütles president Lennart Meri kohtumisel Uffe Ellemann-Jenseni, Taani parlamendi liikmete ja Venstre esindajatega Taani kohalikest omavalitsustest.

Kohtumise võimaluse eest tänades ütles Taani suuruselt teisse erakonna Venstre esimees Uffe Ellemann-Jensen, et Eestis ei ole põhjust näha probleemi selles, et Venstrel on Eestil kaks sõpruserakonda, Reformierakond ja Koonderakond, kes on praegu üksteise suhtes opositsioonis. Venstrel on Ellemann-Jenseni sõnul siiani probleeme Venstrest eraldunud väikeparteiga, ja seda juba 90 aastat.

Taani poliitikute sõnul suureneb taanlaste seas toetus Venstrele, see on juba 25%, mis tähendab 42 kohta parlamendis, ja seda eelkõige endise välisministri Uffe Ellemann-Jenseni populaarsuse tõttu. President Lennart Meri on annetanud Uffe Ellemann-Jensenile Maarjamaaristi ordeni.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid