Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Itaalia peaministriga
03.02.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Itaalia peaministri Romano Prodi ja teda saatnud valitsusdelegatsiooni. Eesti riigipea tänas kohtumisel peaminister Prodit Itaalia toetuse eest Eestile enne Euroopa Liidu Nõukogu otsust laienemisläbirääkimiste alustamise kohta. Eesti riigipea rõhutas vajadust edendada senisest rohkem Eesti ja Itaalia kahepoolseid suhteid.

President Meri sõnul on väikeriikidel oma roll ühinevas Euroopas ning ta meenutas oma eelmisel aastal toimunud riigivisiiti Itaalia naaberriiki Sloveeniasse. Eesti toetab president Meri kinnitusel NATO laienemist lõuna suunas, ka Sloveeniasse ja Rumeeniasse lootes samas , et Lõuna-Euroopa riigid toetavad NATO laienemist ka Balti regiooni ehk põhjasuunal.

Romano Prodi avaldas arvamust, et tegelikult on positiivne otsus Eesti vastuvõtmise kohta Euroopa Liitu juba vaikselt tehtud. Ka tema sõnul on väikeriikidel Euroopas oma roll ja ta tõi näiteks võimaluse, et Eesti edestab euroläbirääkimistel Poolat just eelkõige oma väiksuse tõttu.

Itaalia peaminister kinnitas täna Eesti presidendile, et annab oma parima, et kaotada viisavajadus Eesti ja Itaalia vahel reisimisel, arvestades Schengeni lepingus seatud piire. Kui on olemas huvi viisareuiimi kaotamiseks, ületatakse ka kõik takistused, lisas Eesti president, kinnitades seejuures Itaalia külalisele, et Eesti piir on kindel ja et selle eest on Eestile tunnustust avaldanud.

Eesti riigipea ja Itaalia valitsusjuht rõhutasid mõlemad ka kultuurikontaktide tihendamise vajadust, ning president Meri avaldas lootust, et Itaalia ettevõtjad leiavad Eesti heaks väravaks teel Venemaale. Kohtumisel olid jutuks ka julgeolekuküsimused, sealhulgas USA Balti harta ning NATO laienemine.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid