Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President osales Tartu Ülikooli sihtasutuse usalduskogu istungil
09.02.1998

President Lennart Meri osales neljapäeval 5. veebruaril Tartu Ülikooli sihtasutuse usalduskogu istungil Haapsalus, millele järgnes kohtumine Haapsalu ja Läänemaa ettevõtjatega. President Meri on Tartu Ülikooli sihtasutuse patroon.

Sihtasutuse usalduskogu arutas oma esimehe Jaan Männiku juhatusel, kuidas saaks Eestis senisest rohkem tähtsustada kõrgharidust ning leida Tartu Ülikoolile raha. Usalduskogu esimene väljasõiduistung toimus Haapsalus, edaspidi on kavas tutvustada ülikooli rahalise toetamise võimalusi Raplas, Jõhvis ja mujal Eestis. Usalduskogu arutas ka tulumaksuseaduse muutmise vajadust, et üksikisikud saaksid annetuste tegemisel maksusoodustusi.

Tartu Ülikooli sihtasutuse usalduskogu istungil oli jutuks ka Ülikooli Samba Kapitali loomine, usalduskogu oli nõus president Meri soovitusega nimetada see Seitsmenda Samba Fondiks. Sellest fondist, kuhu on sissemakseid lubanud teiste seas teha mitu Eesti panka, saaks maksta välja stipendiume üliõpilastele ja noortele teaduritele.

Usalduskogu tutvustas president Merile ka Tartu Ülikooli sihtasutuse konsuleid. Konsul Torontos Vello Soots osales ka usalduskogu istungil, oma ametlikuks esindajaks ehk konsuliks Rootsis on usalduskogu leidnud Jaan Teäri. President Meri ütles usalduskogule, et Eesti poliitika nimel on ta tänulik, kui ka usalduskogu mõtleks rohkem suhetele Saksamaaga. Presidendi sõnul saab veel praegu Saksamaal kontakti leida ehk baltisakslastega, kes on ise või kelle isad on näiteks Tartu Ülikoolis õppinud ja sellel alusel on hea suhteid tugevdada.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid