Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sai kirja Poola Vabariigi presidendilt
11.02.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Poola suursaadiku Jakub Wolasiewiczi, kellega räägiti Eesti riigipea eelseisvast visiidist Poola Vabariiki. Kohtumisel andis suursaadik Eesti presidendile üle Poola Vabariigi presidendi Aleksander Kwasniewski õnnitluskirja Ameerika Ühendriikide, Eesti, Läti ja Leedu partnerlushartale allakirjutamise puhul. Poola riigipea kinnitusel tuleb hartat vaadata ka pan-Euroopa taustsüsteemis ja ta lubas isiklikult võimaluste piires aidata kaasa Euroopa uue julgeolekustruktuuri loomisele, seega ka Eesti, Läti ja Leedu kaasamisele Lääne struktuuridesse.

''Partnerlushartas märgitud võimaluste rakendamine aitab kindlasti kaasa usaldusõhkkonna loomisele Läänemere piirkonnas ja samas ka kogu Euroopa stabiilsuse ja julgeolekuala laienemisele. Poola president väljendas oma kirjas veendumust, et see mõjub positiivselt ka kahepoolsete suhete arengule ning aitab ühtlustada Eesti, Läti ja Leedu positsioone suhetes oma idanaabriga.

Koostööl Eesti ja teiste Balti riikidega on tähtis osa Poola välispoliitikas, kinnitas Poola riigipea. ''Suure rahuldustundega tervitame Euroopa Komisjoni soovitust alustada läbirääkimisi viie Kesk- ja Ida-Euroopa riigi, sealhulgas ka Poola ja Eestiga,'' kirjutas president Kwasniewski. ''Loomulikult on see Eesti Vabariigile suur esiletõstmine, mis kinnitab, et Eesti suured pingutused teel demokraatia suunas ja turumajanduse sisseviimisel on tunnustuse leidnud,'' on kirjas.

Poola presidendi kinnitusel saab Eesti ja ka teised Balti riigid jätkuvalt loota Poola edasisele toetusele Euroopa ja Euro-Atlandi struktuuridesse integreerumisel. Poola president avaldab lootust, et 1998. aastal jätkuvad senised tihedad kontaktid, nagu näiteks kohtumised Tallinnas ja Vilniuses.

Poola presidendi kutsel sõidab president Lennart Meri ametlikule visiidile Poola Vabariiki 1998. aasta 28.-29. aprillil .


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. veebruaril 1999

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid