Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Leedu tulevase presidendi
13.02.1998

Valdas Adamkus ja president Lennart MeriPresident Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Leedu uueks presidendiks valitud Valdas Adamkuse. Lennart Meri ja Valdas Adamkuse kohtumisel räägiti ühistest Balti riikide välispoliitika prioriteetidest, millest on Euroopa Liidu laienemisotsuse järel olulisim NATO laienemisega seonduv. Valdas Adamkus tundis huvi ka Eesti riigipea nägemuse vastu, milline on NATO Euroopas asuvates liikmesriikide suhtumine NATO edasisse laienemisse.

Põhiliselt lepiti Eesti presidendi ja Leedu tulevase presidendi kohtumisel kokku selles, et Balti riigid peaksid olema aktiivsed eelkõige NATO laienemise suunas ja rääkima kõigil avalikel foorumitel ja ka bilateraalsetel kohtumistel kõigi kolme eest, et iga Eesti, Läti või Leedu riigi kõrge ametiisiku kontakt oleks kasuks kõigi kolme Balti riigi välispoliitilistele prioriteetidele.

Leedu tulevane president Valdas Adamkus kutsus Eesti presidendi külla Vilniusesse juba ajal, mil ta on ametisse asunud. Tõenäoliselt sõidab Vabariigi President Vilniusesse pärast järgmist kolme Balti presidendi traditsioonilist kohtumist, mis toimub Lätis, ilmselt mais.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid