Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile saabuvad Eesti Vabariigi 80. aastapäeva puhul õnnitlused maailma riigipeadelt
14.02.1998

Eesti Vabariigi 80. aastapäeva puhul on president Lennart Merile saabunud esimesed õnnitlused maailma riikide riigipeadelt, diplomaatidelt ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatelt.

Oma tervitused Eesti rahvale ja Eesti riigipeale on saatnud teiste seas Tema Majesteet kuninganna Elizabeth ja Tema Kuninglik Kõrgus Edinburghi hertsog, Austria Vabariigi president Thomas Klestil, Tema Majesteet Hollandi kuninganna Beatrix, Austraalia kindralkuberner Sir William Deane, Indoneesia Vabariigi presidendilt Soeharto, samuti Asebaidžaani president Geidar Alijev.

Ameerika Ühendriikide president Bill Clinton õnnitles Ameerika rahva nimel Eesti president Lennart Meri ja Eesti rahvast Eesti riigi iseseisvuse 80. aastapäeva puhul, ''Oli meeldiv Teiega kohtuda hiljutisel Balti harta allakirjutamise tseremoonial. Teie maa saavutused viimasel aastal on teie riigile austust ja toetust kõigilt vabadust armastavatelt inimestelt,'' kirjutas William J. Clinton oma õnnitluses.

Mehhiko Ühendriikide president Ernesto Zedillo õnnitluses Eesti rahvuspühaks on öeldud, et ''Meie riike ühendavaid koostöö ja teineteise mõistmise sidemeid tugevdab sõprus ja eesmärgikindlus inimkonnale üldise heaolu saavutamisel,'' kirjutas president Zedillo.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid