Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Eesti, Läti ja Leedu president tegid ühisavalduse
16.02.1998

Eesti president Lennart Meri, Läti president Guntis Ulmanis ja Leedu president Algirdas Brazauskas kirjutasid alla ühisavaldusele Iraagi kriisi lahendamise küsimuses. Eesti, Läti ja Leedu presidendi arvates on rahvusvaheliste kohustuste, kaasa arvatud ÜRO resolutsioonide range täitmine iga maailmaorganisatsiooni kuuluva riigi vaieldamatu kohus.

''Toetame ühemõtteliselt ÜRO resolutsiooni Iraagi keemiliste ja bioloogiliste relvade hävitamise kohta,'' ütlevad Balti presidendid oma ühisavalduses, kinnitades, et ÜRO erikomisjon peab saama oma tööd jätkata ilma igasuguste piiranguteta.

Eesti, Läti ja Leedu riigipea arvates tuleks praeguste kriiside lahendamiseks täielikult ära kasutada kõik diplomaatilised võimalused, kuid Eesti, Läti ja Leedu toetavad ka muid rahvusvahelise koalitsiooni samme, mis on vajalikud tagamaks Iraagi rahvusvaheliste kohustuste täitmist ning massihävitusrelvade hävitamist. Balti riigid on oma võimaluste piires valmis toetama rahvusvahelist koalitsiooni ÜRO resolutsioonide elluviimise kindlustamiseks, teatasid riigipead.

Lisame avalduse teksti, mille leiate ka Vabariigi Presidendi koduleheküljelt Internetis aadressil www.president.ee


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid