Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President saatis kirja USA senaatoritele
16.02.1998

President Lennart Meri saatis kirja Ameerika Ühendriikide Senati liikmetele, milles ta tervitas senaatorite üleskutset oma kolleegidele ratifitseerida NATO laienemisotsus, toetades sellega Poola, Ungari ja Tšehhi liitumist NATOga.

Kirjas senaatoritele William V. Roth'ile, Richard Lugarile, Joe Liebermanile, John McCainile, Joseph Bidenile, Richard Durbinile, Gordon Smithile, Chuck Hagelile ja Barbara Mikulskile kirjutas president Meri, et nagu senaatorid, usuvad ka Balti riigid, et see on oluline samm tutvustamaks oma arusaama turvalisest, vabast ja edukast Euroopast. Eesti riigipea kinnitas, et Eestis mõistetakse Ameerika Ühendriikide ja teiste riikide panust NATO laienemisele.

President Meri teatas oma kirjas, et ka Eesti toetab Poola, Ungari ja Tšehhi Vabariigi NATOga liitumist, sest see on loogiline samm Balti piirkonna Põhja-Atlandi julgeolekualaga liitumise suunas. Eesti president tänas senaatoreid abi eest, et Balti riigid on saanud oma minevikupärandiga ühele poole ning saavad osaleda rahvusvahelise julgeoleku kindlustamisel Balti rahuvalvepataljoni kaudu.

Meenutades, et Balti riigid täidavad riikide vahel sõlmitud partnerluslepet, tänas Eesti riigipea üheksat Ameerika Ühendriikide senaatorit kogu senise toetuses eest Eestile ja tema naabritele.

Üheksa USA senaatorit saatsid neljapäeval oma kolleegidele kirja, milles ärgitasid oma kolleege ratifitseerima NATO laienemisotsust.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid