Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Jaapani suursaadik tegi lahkumisvisiidi Vabariigi Presidendile
18.02.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Jaapani suursaadiku Tema Ektsellents Sumiko Takahara, kes on Eestis lahkumisvisiidil. President ja suursaadik vestlesid Eesti ja Jaapani headest poliitilistest ja kultuurisuhetest. Suursaadik nimetas, et kui Vabariigi President ei oleks isiklikult tundnud huvi Jaapani vastu, poleks edusammud kaugeltki nii head.

Kohtumisel tõdeti vajadust tihendada Eesti ja Jaapani kaubandussuhteid, president Meri avaldas kohtumisel lootust, et Jaapan kasutab ära Eesti “avatud uste” poliitika enne Eesti liitumist Euroopa Liiduga ning et Jaapan arendaks Eesti kaudu Euroopa ja Venemaa suunalist tegevust.

Kohtumisel suursaadikuga meenutas Eesti riigipea ka oma visiiti Jaapanisse eelmisel aastal, kohtumist Tema Majesteet keiser Akihitoga ning Osaka Tööstus- ja Kaubanduskoja liikmetega, kes tundsid meeldivalt palju Eesti olusid.

Jaapani suursaadik rõhutas kohtumisel Eesti riigipeaga Eesti ja Jaapani kultuurisuhete jätkamise vajadust ning lubas Jaapanisse naastes jätkata nende arendamist.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid