Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Läti uue suursaadiku
19.02.1998

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Läti uue suursaadiku Gints Jegermanise, kes tuli volikirju üle andma. Suursaadik Jegermanis ütles volikirju üle andes, et Lätis teatakse oma lähimat naabrit Eestit kui head partnerit, kellega on ajaloos palju ühist olnud. Suursaadiku sõnul ei ole Eestil ega Lätil praegu mingeid konfrontatsioone ja ta loodab, et kahe riigi suhted, mida talle nii Läti president Guntis Ulmanis kui ka teised riigitegelased väga kiitsid, edenevad veelgi.

President Meri ütles volikirju vastu võttes, et talle jäi meelde kaks detaili Läti suursaadiku mõtetest. Et Eesti ja Läti on lähimad naabrid ja ka see, et Eesti ja Läti on saanud üle konfrontatsioonist. Eesti riigipea ütles, et viimase 15 sajandi jooksul ei ole Eestil ja Lätil vastuolusid olnud, sest kahe rahva kalurite kokkupõrge ei saa ka see olla.

President Lennart Meri kinnitas Läti diplomaadile, et Eesti jääb Läti ja ka Leedu jaoks jäälõhkujaks teel Euroopa Liitu. Eesti president nimetas, et nii nagu Lätis on parlament otsustanud riigikaitsele eraldada väga väikese osa riigieelarvest, on seda teinud ka Eesti parlament. Mõlemad riigid peavad selle vea koos parandama, nimetas Eesti riigipea kohtumisel Läti suursaadiku Gints Jegermanisega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid