Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi Akadeemiline Nõukogu arutas eurointegratsiooni küsimusi
20.02.1998

Presidendi Akadeemiline Nõukogu alustas eile uut tegevusaastat uue arutlusteemaga, see on Euroopa Liit ja Eesti, ehk millised on Eesti huvid, ohud ja võimalused Euroopa Liiduga liitumisel. Eilse koosoleku peaettekande ''Euroopa Liit ja Eesti rahvuslik julgeolek'' pidas Tartu Ülikooli professor Kaido Jaanson, kaasettekannetega esinesid välisministeeriumi asekantsler Clyde Kull ja riigikantselei eurointegratsioonibüroo juhataja Henrik Hololei.

Koosolekul leiti, et järjest enam integreeruvat maailma ja Eesti ajaloolist kogemust arvestades ei ole Eestil julgeolekulises ega majanduslikus mõttes alternatiivi Euroopa Liiduga liitumisele.

Akadeemilise Nõukogu koosolekul jäi kõlama mõte, et Eesti peab minema liitumisläbirääkimistele kindla tegevusplaaniga ning selgete prioriteetidega. Eestil on vaja leida oma nišš Euroopa majandusruumis.

Presidendi Akadeemilise Nõukogu kevadkoosolekul 23. aprillil on põhitähelepanu all rahvusküsimused ja keelepoliitika.

Eile kiitis Akadeemiline Nõukogu heaks ka eelmise aasta haridusteemalisi arutelusid kokku võtva dokumendi ''Õppiv Eesti''. ''Õppiv Eesti'', kus on kirjas nõukogu ettepanekud Eesti haridussüsteemi reformimiseks, saadetakse Riigikogule.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid