Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab Suurbritanniasse
22.02.1998

President Lennart Meri alustab 25. veebruaril ametlikku visiiti Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriiki. Vabariigi President kohtub Londonis Tema Majesteedi kuninganna Elizabethi, Briti peaministri Tony Blairi, välisministri Robin Cooki ja kaitseministri George Robertsoniga. Eesti riigipea kohtub ka Briti parlamendi Briti-Eesti sõprusrühma ja selle esimehe Lord Carlislega.

Eesti on tunnetanud Suurbritannia huvi Läänemere piirkonna vastu, mis väljendub viljakates suhetes kõigis eluvaldkondades, kuid eelkõige majanduses, Suurbritannia on Eesti kaheksas kaubanduspartner. Samuti on Suurbritannia toetanud oluliselt Eesti kaitsejõudusid.

Eesti riigipea kõrgel tasemel vastuvõtt Londonis tõstab veelgi esile Eesti ja Suurbritannia kahepoolse koostöö võimalused. President Meri avab Londonis Eesti majandusseminari ja külastab Briti suurimat finantskeskust, City of Londonit. Presidenti saadab Inglismaa visiidil Eesti kaubandus-tööstuskoja esindus.

Eesti presidendi visiit Londonisse toimub ajal, kui Suurbritannia on Euroopa Liidu eesistujamaa ning üks kuu enne 31. märtsil algavaid Eesti ja Euroopa Liidu läbirääkimisi.

Vabariigi President esineb loenguga Oxfordis Examination Schoolis ning Londoni kaitseuuringute instituudis.

Vabariigi President ja Briti kuningliku perekonna esindajana Tema Kuninglik Kõrgus Yorki hertsog esinevad tervitusega Eesti Vabariigi 80. aastapäeva tähistaval kontserdil Londonis 26. veebruaril. Eesti president kohtub Bradfordis, Eesti Kodu klubis ka Inglismaa eestlastega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid