Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile saabuvad õnnitlused Eesti Vabariigi aastapäevaks
24.02.1998

Eesti Vabariigi 80. aastapäeva puhul saabub president Lennart Merile jätkuvalt õnnitlusi maailma riigipeadelt, poliitikutelt, rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, aga ka Eesti koolidest ja koolilastelt.

Oma tervitused Eesti rahvale ja Eesti riigipeale on saatnud teiste seas paavst Johannes Paulus II, Belgia kuningas Albert, Saksamaa Liitvabariigi president Roman Herzog, Islandi president Olafur Ragnar Grimsson, Jordaania kuningas Hussein I.

Suurbritannia peaminister Tony Blair tänas oma õnnitluses president Meri küllakutse eest Eestisse ja kirjutas, et just 80. aastapäeva-aastal teeks ta seda meeleldi. ''Kuid kardan, et Euroopa Liidu eesistujaks olemise pinge 1998. aasta esimese kuue kuu jooksul ja mu tihe töökava aasta teisel poolel teevad mul raskeks määrata, millal täpselt ma teie kutsele vastata saan,'' kirjutas Blair, kes avaldas head meelt, et saab Eesti riigipeaga kohtuda juba sel kuul.

Läti Vabariigi president Guntis Ulmanis tunnustas oma õnnitluses Eesti väljapaistvat arengut iseseisvuse taastamise järel ning avatud ja jõuka ühiskonna ülesehitamist. Guntis Ulmanis kirjutas Eesti riigipeale, et meie riikide tänavune 80. sünnipäev on ka emotsionaalne julgustus oma ühiste eesmärkide saavutamiseks.

Kadriorgu on viimastel päevadel saatnud õnnitluse ka Hiina Rahvavabariigi peaminister Jiang Zemin, Brasiilia Föderatiivvabariigi president Fernando Henrique Cardoso, Kuveidi emiir Jaber al Ahmad al Sabah, Luksemburgi suurvürst Jean, Singapuri Vabariigi president Ong Teng Cheong, Araabia Ühendemiraatide asepresident ja peaminister Maktoum Bin Rashind Al Maktoum, Pihkva oblasti administratsiooni juht Jevgeni Mihhailov, Gaana Vabariigi president Jerry John Rawlings, Pakistani Vabariigi president Muhammad Rafiq Tarar, ÜRO põllumajandusorgisatsiooni FAO peadirektor Jacques Diouf, Põhja-Küprose Türgi Vabariigi president Rauf Denktas,

Kanada kindralkuberner Romeo LeBlanc õnnitles Eestit iseseisvuse taastamisele järgnenud majandusedu puhul. ''Väga meeldiv, et rahvusvaheline kinnituse sellele sai Eesti 1997. aastal saades kutse alustada Euroopa Liiduga liitumise läbirääkimisi,'' kirjutas kindralkuberner LeBlanc.

Vabariigi Presidendile on saabunud ka Eesti Vabariigi 80. aastapäeva õnnitlused Elva algkoolist. Rakvere Juhan Kunderi seltsilt, Tallinna Puuetega noorte õppekeskuse õpilastelt ja töötajatelt, Pulleritsu-Holstre põhikooli perelt, Eesti Riiklikult Vene Draamateatrilt, Saku Õlletehaselt, Nõmme Waldorf kooli õpilaselt Ken Marcus Raondilt ja teistelt. Tallinna Reaalkooli õpilane Stela Kilk palus oma aastapäeva õnnitluses president Meril edastada Saddam Husseinile murelik kiri olukorra kohta maailmas.

President Merile on saatnud tervituse ka Soome jalaväekindral Maarjamaa risti kavaler Adolf Erik Ehrnrooth, Suomalasiuuten Liitto, Pro Baltica Foorum, Eestimaa sõbrad, Eesti diplomaadid ja aukonsulid nii Saksamaalt, Indiast, Soomest kui ka mujalt üle maailma.

Vabariigi Presidendi kantseleisse on varem saabunud juba õnnitlused Suurbritannia kuninganna Elisabeth II-lt, Ameerika Ühendriikide presidendilt Bill Clintonilt, Hollandi kuninganna Beatrixilt, Mehhiko presidendilt Ernesto Zedillolt, Austria presidendilt Thomas Kleistlilt ja teistelt.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid