Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab Suurbritanniasse
24.02.1998

President Lennart Meri alustab homme ametlikku visiiti Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriiki. Vabariigi President kohtub Londonis Tema Majesteedi kuninganna Elizabeth II-ga, Briti peaministri Tony Blairi, välisministri Robin Cooki ja kaitseministri George Robertsoniga. Eesti riigipea kohtub ka Briti parlamendi Briti-Eesti sõprusrühma ja selle sekretäri Lord Carlislega.

Eesti on tunnetanud Suurbritannia huvi Eesti, aga terve Läänemere piirkonna vastu. Eesti ja Suurbritannia suhted on kõige viljakamad majanduses, Suurbritannia on toetanud oluliselt Eesti kaitsejõudusid.

President Meri avab Londonis Eesti investeerimisseminari, kohtub Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupanga tegevpresidendi Charles Frankiga, külastab Briti suurimat finantskeskust, City of Londonit. Presidenti saadab Inglismaal ka Eesti ettevõtjad. Eesti presidendi visiit Londonisse toimub ajal, kui Suurbritannia on Euroopa Liidu eesistujamaa ning üks kuu enne 31. märtsil algavaid Eesti ja Euroopa Liidu läbirääkimisi.

Vabariigi President esineb loenguga Oxfordi Ülikoolis ning Londoni kaitseuuringute instituudis.

Vabariigi President ja Briti kuningliku perekonna esindajana Tema Kuninglik Kõrgus Yorki hertsog esinevad tervitusega Eesti Vabariigi 80. aastapäeva tähistaval lastekoori Ellerehein kontserdil Londonis 26. veebruaril. Eesti president kohtub Bradfordis, Eesti Kodu klubis ka Inglismaa eestlastega.

President Meri naaseb Tallinna 3. märtsil.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid