Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Briti peaministriga
26.02.1998

Briti peaminister Tony Blair ja president Lennart MeriPresident Lennart Meri kohtus täna Londonis Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi peaministri Tony Blairiga. Kohtumise põhiteemaks oli lisaks Eesti - Briti suhetele ka Eesti ja Euroopa Liidu vahel järgmisel kuul algavad ühinemisläbirääkimised. Eesti president rääkis Briti peaministrile, et Eestil on vaja õppida Briti reformikogemusest ja finantssüsteemi kogemusest.

Tony Blair kinnitas kohtumisel, et Suurbritannia püüab Euroopa Liidu eesistujaks oleku ajal teha kõik selleks, et läbirääkimised kiiresti kulgeks ning avaldada vajadusel tempo tõstmiseks ka survet.

Blairi sõnul on Eesti liitumisläbirääkimiste kiirus suur ja ta avaldas tunnustust senisele tööle. Eesti riigipea avaldas Suurbritannia valitsusjuhile tänu Briti toetuse eest, ja juba Vabadussõjast alates, president kirjeldas läbiviidud reforme ja kinnitas, et Eesti on stabiilne riik. ''Seda enam on praegu põhjust pöörata tähelepanu sotsiaalsetele reformidele'', ütles president Meri. Peaminister Blairi kinnitusel on see ka oluline küsimus Suurbritannias.

Rääkides NATO laienemisest, kinnitas Tony Blair, et Suurbritannia toetab Eesti eesmärgi täitumist. ''Briti poliitika on praegu kujundatud nii, et NATO uks peaks väga kindlalt lahti olema, ja seda ka Eesti jaoks.'' Tony Blair sõnas, et Suurbritannia toetab mõlema Eesti eesmärgi täitumist.

Kohtumisel oli jutuks ka vähemusrahvuste küsimus, Briti valitsusjuht huvitus, kui palju elab Eestis teiste riikide kodanikke. President Meriga kohtumise lõppedes ütles Tony Blair: ''Tundub, et selleski valdkonnas on progress saavutatud.''


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid