Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Suurbritannia välisministriga
26.02.1998

President Lennart Meri kohtus täna Londonis Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi välisministri Robin Cookiga.

Kohtumise peateema oli Euroopa Liidu laienemisläbirääkimised. Eesti president nimetas, et praegusel perioodil peab Eesti muutma valitsusasutuste töö oluliselt efektiivsemaks ning pöörama rohkem tähelepanu sotsiaalküsimustele. Presidendi kinnitusel loodab Eesti siin Suurbritannia toetusele.

Suurbritannia on toetanud Eestit Know-How Fund'i kaudu, mille üks konkreetne projekt on olnud kutsekvalifikatsiooni süsteemi loomine. Robin Cooki sõnul on Tony Blairi valitsuse selge seisukoht, et Euroopa Liidu laienemisel on oluline hariduse ja tööjõu kvalifikatsioon, Suurbritannia on hea meelega nõus Eestit siinkohal abistama. Suurbritannia välisminister kinnitas, et vajadusel on võimalik juba seni toimivaid Know-How Fund'i programme üle vaadata. Robin Cook ütles, et ka tema arvates on haridus Eesti arengule oluline kuna haritud tööjõud on Eesti asukohta arvestades suur väärtus. President Meri tutvustas Robin Cookile dokumenti ''Õppiv Eesti''.

Rääkides Eesti vähemusrahvuste poliitikast teatas Cook, et Eesti on järginud Euroopa Liidu vähemusrahvuste poliitika nõudeid. Cooki sõnul teatakse Suurbritannias, et muulaste küsimused on Eesti valitsusele tähtsad ja need on olulised samuti Euroopale. ''Oluline, et on olemas selged nõuded kodakondsuse saamiseks,'' ütles Cook.

Eesti president tõstatas Euroopa Liidu eesistujamaa välisministriga küsimuse, et Eestil ei ole siiani viisavabadust Schengeni liidu riikidega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid