Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus EBRD tippjuhtidega
27.02.1998

President Lennart Meri võttis täna Londonis Grosvenor hotellis vastu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga presidendi kohuseid täitva Charles Franki.

Charles Frank ütles kohtumisel, et EBRD-l ei ole vaja pöörduda Eesti riigipea poole ühegi murega vaid hoopis rahuloluga, et Eesti on väga palju saavutanud ja samuti on EBRD selles osaline olnud.

Charles Frank rääkis kohtumisel Eesti presidendiga, et EBRD osaleb Eestis kahekümne kuues projektis, millest enamik on finantssektoris. Finantssektoris on projektide kogumaht 125 miljonit eküüd. Charles Franki arvates on Eesti ja EBRD suhted väga head.

Rääkides Eesti ja EBRD edastistest koostöövõimalustest olid jutuks Euroopa riikide põhja-lõuna suunaline koostöö, Eesti energiasüsteemide ja kommunikatsioonide areng.

Eesti president ütles EBRD kohusetäitjale, et Eesti jaoks on väga oluline raudtee väljaehitamine Paldiskisse, mis on tema sõnul Läänemere kõige parem sadama asukoht. Samuti on Eesti huvitatud tselluloosi- ja paberivabriku ehitamisest, mille peale EBRD tippjuhid kinnitasid valmisolekut anda abi niipea kui leitakse strateegiline investor.

Eesti riigipea rääkis EBRD presidendile ja teda saatvatele ametnikele ka Eesti suhetest Ukrainaga, toest sealsetele reformiprotsessidele eelkõige finantssektoris.

President Meri sõnul on Eestil väga hea meel kui EBRD tuleb oma aastakoosolekut Eestisse pidama.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. veebruaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid