Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab Washingtoni
05.01.1998

Vabariigi President Lennart Meri osaleb 16. jaanuaril Washingtonis Ameerika Ühendriikide, Eesti, Läti ja Leedu partnerlusharta allakirjutamisel. Esmaspäevast laupäevani kestva visiidi kavas on lisaks hartale allakirjutamise tseremooniale ning kohtumisele president Bill Clintoniga veel mitmeid ametlikke kohtumisi.

Presidendid Bill Clinton, Lennart Meri, Guntis Ulmanis ja Algirdas Brazauskas kirjutavad partnerlushartale alla 16. jaanuaril Valges Majas, selle sündmuse puhul esinevad kõik presidendid avaldusega. Ameerika Ühendriikide, Eesti, Läti ja Leedu partnerlushartas on väljendatud riikide ühised põhimõtted ja väärtused, mis annavad suuna edasisele koostööle ja liikumisele ühiste eesmärkide poole.

Eesti presidendi Washingtoni-visiidi kavas on ka kohtumised USA välisminister Madeleine Albrightiga, USA peaprokurör Janet Renoga, FBI peadirektor Louis Freeh-ga. Kolm Balti presidenti osalevad ka majandustegelaste ümarlauas, mida juhib aseriigisekretär Stuart Eizenstadt.

President Lennart Meri osalemist partnerlushartale allakirjutamisel Washingtonis ei sega 1. jaanuaril saadud jalavigastus.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 5. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid