Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sai küllakutse Brasiiliasse
07.01.1998

Vabariigi Presidendile Lennart Merile tegi täna lahkumisvisiidi Brasiilia suursaadik Bernardo de Azevedo Brito. Suursaadik avaldas heameelt, et Eesti elu on taasiseseisvumise järel kiiresti arenenud ning et ka Eesti ja Brasiilia suhted on tihenenud. Suursaadik andis president Merile üle Brasiilia Föderatiivse Vabariigi presidendi Fernando Henrique Cardoso küllakutse Brasiiliasse 1998. aastal, selle visiidi toimumine aitaks riikide suhted viia uuele tasandile, nimetas ta.

Kahe riigi vahel on tihenenud teaduskontaktid, suursaadiku sõnul on tähelepanuväärne kahe riigi kvantfüüsikute koostöö, samuti nimetas ta Eesti Pauligi ja Brasiilia kohvitootjate edukat koostööd. President Lennart Meri küsimusele, kas 1932. aastal Eesti ja Brasiilia vahel sõlmitud kaubandusleping on jõus, vastas suursaadik jaatavalt. Brasiilia suursaadik meenutas Eesti riigipeale, et Brasiilias elab suur Eesti kogukond, kes on nii head brasiillased kui ka eestlased.

Brasiilia ja Eesti suhtlesid sõjaeelsel ajal tihedalt ning ka siis asusid Brasiilia esindajad Helsingis. Lahkuv suursaadik rääkis president Merile, et Brasiilia Helsingi-saatkonna arhiivis on säilinud palju Eesti sõjaeelset diplomaatiat puudutavaid dokumente. President Meri lubas saata Eesti esindajad vanadest dokumentidest koopiad tegema.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 7. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid